Kiedy najczęściej młodzież korzysta z sesji doradczych?

Wiecie kiedy najczęściej młodzież korzysta z sesji doradczych? 

  • Kiedy szukają odpowiedzi „co dalej po szkole”?
  • Miesiąc przed decyzją.

Dokładnie, najczęściej miesiąc, może dwa przed wyborem szkoły, czy studiów. Jak uważasz: 

  • co może czuć osoba, która ma 30-60 dni na podjęcie znaczącej takiej życiowej decyzji?
  • Jak może działać?
  • Co może myśleć?
  • Czy ten czas będzie działał na jej korzyść?

Czasami tak – czas wywiera na nas presję i osoby, które dobrze się czują w sytuacji stresowej, potrafią działać skutecznie – wówczas brak czasu może być pomocny. Jednak większość osób, na myśl o zbliżającym się terminie zaczyna czuć ciężar nieuchronnej decyzji. Odczuwają lęk, strach, panikę, poddenerwowanie; najchętniej nie myśleli by o sprawie, bo to zbyt trudne (dodatkowo nie wiadomo jaki pierwszy krok wykonać) Pojawiać się może żal i złość oraz myśl: „mogłem/am jednak wcześniej za to się zabrać”. Żale nie pomogą, można się skupić jedynie na tym co tu i teraz oraz na jakie działania mamy wpływ.

Aby nie odczuwać takiego dyskomfortu podpowiem co można zrobić, by przygotować się do wyboru szkoły ponadpodstawowej / studiów. 

Dodam, że jeśli jesteś w klasie 8 lub maturalnej to pomyśl nad tym „co dalej” właśnie TERAZ. Poniżej zamieszczam grafiki jak przygotować się do wyboru odpowiedniej ścieżki edukacyjnej. Chcesz rozpoznać swoje zasoby, dowiedzieć więcej o rynku pracy lub edukacji, poznać techniki planowania, dzięki którym bez napięcia i żalu podejmiesz decyzje? Zapraszam do kontaktuJak wygląda sesja doradcza dowiesz się 


Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.